Tartus toimunud naiste ja neidude rühmade võistutantsimisel pärjati parimateks tantsuansambli Sõprus naisrühm Tallinnast ja Jõgevahe Pere neiduderühm Jõgevalt. Jõgevahe Pere neiud pälvisid ka publiku lemmiku preemia. Naisrühmadest osutusid publiku lemmikuks Harku Harakad Tabasalust.

Võitnud Sõpruse naisrühmal on au korraldada järgmine võistutantsimine kahe aasta pärast Tallinnas.
Žürii, kuhu kuulusid tuntud rahvatantsujuhid ja koreograafid Maire Udras, Ülle Feršel, Leili Väisa, Jaanus Randma ja Andi Einaste, reastas osalenud 23 rühma seas parimad järgmiselt.
Naisrühmade parimad:
I koht (auhind 600 eurot) – tantsuansambli Sõprus naisrühm (juhendaja Agne Kurrikoff-Herman).
II koht (400 eurot) – Tartu Karlova Gümnaasiumi õpetajate naisrühm Õpsadi (juhendaja Tiiu Madisson).
III koht (200 eurot) – Jõgevahe Pere naisrühm (juhendajad Airi Rütter, Marika Järvet ja Ave Lääne).
Parim kohustusliku tantsu esitaja (100 eurot) – Tartu Karlova Gümnaasiumi õpetajate naisrühm Õpsadi (juhendaja Tiiu Madisson).
Parim vabalt valitud tantsu esitaja (100 eurot) - Meie Mari (juhendaja Virve Muser).

Neiduderühmade parimad:
I koht (600 eurot) – Jõgevahe Pere neiduderühm (juhendaja Marika Järvet).
II koht (400 eurot) – Just Tantsukooli neiduderühm Rundu Tartust (juhendaja Madli Teller).
III koht (200 eurot) – neiduderühm Päikeseratas Tartust (juhendaja Lea Hanni).
Parim kohustusliku tantsu esitaja (100 eurot) – Kose Gümnaasiumi neiduderühm (juhendaja Leida Tiis).
Parim vabalt valitud tantsu esitaja (100 eurot) – Jõgevahe Pere neiduderühm (juhendaja Marika Järvet).

Naisrühmad pidi kohustusliku tantsuna esitama Maire Udrase seatud „Heidame öömajale“ ja neidude rühmad Diana Otsingu „Mina tahan tantsu lüüa“.

Žüriiliikme ja Võru naisrühma Viire juhendaja Maire Udrase sõnul olid sel aastal osalenud rühmad eriti tublid. „See, et tantsijad leidsid tahtmise siia Tartusse kokku tulla, on midagi erakordset, sest see aasta on olnud väga kiire. Alles lõppes ju üldtantsupeo ülevaatuste karusell,“ lisas Udras.

Tartus Vanemuise kontserdisaalis ja mitmel pool linnas kaks päeva toimunud III Eesti naistetantsu festivali koos X naisrühmade ja I neiduderühmade võistutantsimisega korraldasid eelmise võistutantsimise võitnud Tartu Ülikooli Rahvakunstiansambli neiduderühm ja Võru naisrühm Viire.

Festival toimus Eesti Kultuurkapitali, Tartu Kultuurkapitali, Tartu linnavalitsuse, Rahvakultuuri Keskuse ja Eesti Rahvuskultuuri Fondi toel.

Lisainfo: Kärt Vuks, võistutantsimise peakorraldaja, Tartu Ülikooli Rahvakunstiansambli neiduderühma juhendaja, karvuks@hot.ee, tel 5139167.