Traditsioonid
Tartu Ülikooli Rahvakunstiansamblil on ajaloo jooksul tekkinud mitmeid püsivaid traditsioone.
Ansamblit ühendab sõprusringi laul „Jää Lindana julgeks ja kangeks kui Kalev, nii kõlab Sulle me tervituslaul!“, mida lauldakse kõigil pidulikel puhkudel ja esinemiste järel.
Igal sügisel leiab aset pidulik tere-tulemast-õhtu, mil aastajagu tantsinud noored lüüakse kulunud pastlapaari ning Ullo Toomi “tantsupiibliga” ansambli täieõiguslikeks liikmeteks. Uued liikmed peavad oma sobivust ansamblisse tõestama omaloomingulise etteastega.


Jõulude aegu peetakse lõbus haljaoksaõhtu, kuhu traditsiooniliselt kuulub jõuluvanale esinemine, seltskonna- ja rahvamängud ning loomulikult tants.
Suve hakul toimuval karikakrapäeval saadetakse suurde ellu ja võetakse vilistlasteks vastu ülikooli lõpetavad ning vähemalt kolm aastat tantsinud liikmed. Karikakrapäev on sageli toimunud tantsumemm Helju Mikkeli kodutalus Haldjal.
Igal talvel võistleb ansambel koos teiste tantsuansamblitega sportlik-seltskondlikul Lihaselõdvestusel.
TÜ Rahvakunstiansambli kevadkontsert toimub igal aastal maikuus Tartus.
Ansambel on osalenud kõigil Gaudeamuse laulu- ja tantsupidudel alates 1956. aastast vaheldumisi Eestis, Lätis ja Leedus.
Loomulikult võtab ansambel alati osa üld- ja noorte tantsupidudest Tallinnas ja kohalikest tantsupidudest Tartus ja Tartumaal.
Suvel teeb ansambel mitmepäevase väljasõidu Eesti kaugematesse nurkadesse, sidudes selle mõne toreda kohaliku üritusega, kus esineme.


Suviti sõidab TÜ Rahvakunstiansambel rahvusvahelistele folkloorifestivalidele Eestist väljaspool.
Viimasel ajal oleme külastanud Prantsusmaad, Ungarit, Taanit, Soomet, Norrat, Serbiat, Saksamaad, Belgiat, Hollandit, Horvaatiat, Moldovat, Rumeeniat ja Marimaad.
Nõukogude ajal, kui välismaal käimine oli väheste privileeg, külastati Saksa DV-d, Tšehhoslovakkiat, Rootsit, Soomet, Šveitsi, Vietnami, rääkimata paljudest NSV Liidu piirkondadest ja esinemistest Moskvas.
Tantsijatega koostöös loovad TÜ Rahvakunstiansambli juhendajad meie rühmade peal uusi tantsuseadeid.
Kõigile on tuntud Helju Mikkeli „Sõlesepad“, „Vanaisa polka“, „Otsapandjatse“ ja teised tantsud.
Aveli Asberi loodud „Kuhaanuška“, „Kohtumised“, „Nädalalugu“ ja mitmed muud seaded on tantsijate poolt samuti armastatud.

Kontsertide videod
TÜ Rahvakunstiansambli viimase aja kontserte saab soovi korral järelvaadata meie YouTube`i kanalilt ja UTTV-st:

Dokumentaalfilm "Karikakrapäev" DVD
2015.a märtsis valmis ansambli 70. aastapäevaks TÜ Rahvakunstiansambli ajaloost ja tänapäevast rääkiv dokumentaalfilm „Karikakrapäev“ (režissöör Urmas Reisberg, 35 minutit), mis esilinastus 14. märtsil 2015 juubelikontserdil ja oli eetris ka ETV-s. Koos dokumentaalfilmi valmimisega andsime välja kolmest plaadist koosneva põhjaliku DVD-komplekti TÜ Rahvakunstiansambli 70 aasta pikkusest ajaloost, mida kõik huvilised saavad endale tellida.
DVD-del sisalduvad järgmised filmid ja videod, kokku ligi 6 tundi seni avaldamata TÜ RKA ajalugu:
1. dokumentaalfilm “Karikakrapäev” (Plank Film 2015), režissöör Urmas Reisberg, pikkus 35 minutit;
2. tantsu- ja muusikafilm “Elavad mustrid” (Tallinnfilm 1970), režissöör Andres Sööt, stsenarist Helju Mikkel, tehtud Kesktelevisiooni tellimusel, pikkus 65 minutit, sellest TÜ RKA tantse on umbes pool tundi;
3. amatöörkaameraga filmitud kroonikakaadrid TÜ RKA esinemistest, reisidest ja seltsielust aastatel 1980-81, autor Meeme Utt, ilma helita, pikkus 57 minutit;
4. filmikaadrid TÜ RKA kontsertreisist Soome (1962), ilma helita, pikkus 21 minutit;
5. pikk intervjuu Helju Mikkeliga, salvestatud 2014.a suvel dokumentaalfilmi jaoks, pikkus 60 minutit;
6. pikk intervjuu Henn Tiiveliga, salvestatud 2014.a suvel dokumentaalfilmi jaoks, pikkus 79 minutit;
7. pikk intervjuu Aveli Asberiga, salvestatud 2014. suvel dokumentaalfilmi jaoks, pikkus 38 minutit.
Telli endale põhjalik DVD-komplekt TÜ Rahvakunstiansambli ajaloost!
Hind 12 eurot.
DVD-komplekti tellimiseks saada e-kiri või helistage: Lauri Leht, laurileht.post@gmail.com, tel 5035789.

